Wyścigi psów na zakładach bukmacherskich – poradnik

przez | 12 kwietnia, 2024
Wyścigi psów na zakładach bukmacherskich

Jeśli chodzi o gonitwy psów, jest  to sport bardzo niszowy, niewielu ludzi o nich tak naprawdę wie, a jeszcze mniej je obstawia. Główną przyczyną, dlaczego ten rodzaj sportu nie jest popularny (przynajmniej u nas) jest coraz większe nastawianie świata na prawa zwierząt, a co za tym idzie coraz więcej ,,aktywistów” którzy starają się doprowadzić do tego, aby gonitwy zwierząt już się nie odbywały.

Jakie początki miały wyścigi psów?

Wyścigi psów towarzyszą nam tak długo, jak również towarzyszą nam nasi czworonożni przyjaciele, który ten sport właśnie uprawiają. Pierwsze wzmianki o historii gonitw psów można spotkać przy starożytnym Rzymie, gdzie rzymianie nagminnie zakładali się o to, który pies pierwszy dopadnie lisa (czy też kota) albo inne zwierzę. Jednakże wracając już do czasów współczesnych, to aktualnie najważniejsze wydarzenia, jeśli chodzi o gonitwy psów na zakłady to kolejno :

– Irish Derby – (Irlandia)

 Greyhound Night of Wars – (USA) 

– English Derby – (Wielka Brytania)

A co musimy wiedzieć, jeśli chcemy obstawiać gonitwy psów?

Przede wszystkim, (jak to w każdym sporcie również bywa) to znajomość naszych faworytów to absolutna podstawa. Przed obstawieniem zakładu powinniśmy zdobyć wiedzę na temat psów startujących w zawodach które nas interesują, prześledzenie ich poprzednich startów jest na pewno dobrym pomysłem. Szybkość i zwinność – tych cech, powinniśmy szukać u psa, aby mieć pewność, że takowy może raz za razem odnosić sukcesy na torze ,,wyścigowym”. Jednakże chyba najważniejszą sprawą jest kontakt psa z właścicielem, sposób w jaki pies jest traktowany przez swojego ,,człowieka”. A dlaczego?

To proste, przecież psy również potrafią się cieszyć, być smutne, czy zmęczone, prawda? Gonitwy psów to nie pewne typy bukmacherskie. Damy wam tutaj proste porównanie. Smutny człowiek ma mniejszą ochotę na pracę, trening czy robienie czegoś ciekawego, tak samo jest z psem. Dlatego jeśli człowiek danego psa zawsze go wspiera, ma z nim dobry kontakt, to po prostu mamy większą szansę na to, że pies da z siebie wszystko, przez co nasza szansa na prawidłowe obstawienie wyniku znacznie wzrasta. No ale wróćmy do tematu, powinniśmy obstawiać gonitwy wyłącznie z udziałem tych psów, które miały okazję ostatnio startować. Kilkutygodniowa przerwa w zawodach może zupełnie zniszczyć formę nawet najszybszego psiaka, być może odniósł jakąś kontuzję, no ale tego prawdopodobnie się nie dowiemy. 

A jakie są rodzaje zakładów na gonitwy psów?

Z zakładów które oferują bukmacherzy na pewno możemy wyróżnić kilka, z czego my uważamy że najlepiej jest podać wam po prostu te najpopularniejsze :

– Zakład typu ,,Show” – polega na wytypowania zwierzaka, który ukończy bieg w pierwszej trójce. Ten rodzaj zakładu polecamy w szczególności nowicjuszom, którzy chcą zacząć swoją przygodę z typowaniem gonitw psów. 

– Miejsce (Place) – zakład wymagający ogromnej wiedzy na temat gonitw psów, ale dzięki temu szansa na wygraną jest całkiem spora. W tym zakładzie chodzi o wytypowanie zwierzaka, który ukończy bieg na pierwszym lub drugim miejscu.

– Prosty zakład (Straight Bet) – najmniej skomplikowany i najbardziej popularny zakład na gonitwy psów na rynku. Gracz wybiera psiaka, który jego zdaniem ukończy wyścig na pierwszym miejscu. 


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *