Czy warto jest obstawiać zakłady na handicapy?

przez | 12 kwietnia, 2024
Czy warto jest obstawiać zakłady na handicapy?

Zakłady z handicapem to wśród opinii doświadczonych graczy dobry sposób na ułatwienie sobie obstawiania zakładów. Coraz więcej graczy interesuje się handicapami, dlatego dzisiaj pokażemy Ci, czy warto jest obstawiać zakłady na handicapy!

Czym są handicapy?

Łopatologicznie rzecz ujmując – zakłady na handicap to dawanie ,,forów” drużynie, która ma mniejsze szanse na wygraną. Na przykład podczas meczu piłki nożnej buk zapewnia wyrównanie szans na zwycięstwo słabszej drużynie, „dodając” jeden punkt przed startem spotkania. Na polskim rynku zakładów często pojawiają się handicapy europejskie, sporadycznie pojawiają się handicapy na mecze azjatyckie.

Rodzaje zakładów na handicapy

Zazwyczaj w ofercie bukmacherów znajduje się kilka rodzajów handicapów: pojedynczy, równy, lub kwartalny. Z punktu widzenia operatora zakładów, handicap jest jak każdy inny zakład. Dla większości graczy ważne jest, aby gra z handicapem była bardziej opłacalna niż zwykłe obstawianie.

Można powiedzieć, że u bukmacherów zwykle możemy obstawiać z kursami wyższymi o 10% niż zwykłe zakłady. W przypadku europejskiego handicapu możemy postawić na wynik, który podaliśmy powyżej, czyli dodać lub odjąć punkty dla konkretnej drużyny. W Europie sytuacja jest bardzo prosta, ale sytuacja w handicapach azjatyckich jest jeszcze bardziej skomplikowana. Handicap azjatycki „eliminuje” możliwy remis, co oznacza, że w przypadku remisu gracz otrzymuje zwrot swojego zakładu. W takim przypadku gracz bierze pod uwagę tylko grę opartą na wygranej lub przegranej drużyny. Dlatego większość ludzi stawia zakłady na handicapy europejskie, a nie azjatyckie.

Czy warto?

To zależy tylko od zachcianek danego gracza, ponieważ w większości przypadków gracze są przyciągani do tego rodzaju zakładów potencjalnie wyższą wygraną. Warto również skorzystać z bonusów oferowanych przez legalnego bukmachera, które w najgorszym przypadku pozwolą Ci zwrócić część kwoty zakładu na twoje konto. Pamiętaj jednak, aby zapoznać się z warunkami bonusu przed skorzystaniem z wybranej przez ciebie promocji.

LEGALNY BUKMACHEROFERTA BONUSÓWKOD PROMOCYJNY
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: Bets Polska
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: Bets Polska
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: Bets Polska

Bonusy na handicapy

Zdarza się, że najwięksi bukmacherzy oferują takie promocje przy specjalnych okazjach. Na przykład zbliżające się zawody w mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Oczywiście pewnie każdy bukmacher przygotował na to wydarzenie sporo akcji promocyjnych i nowych bonusów. Zanim jednak z nich skorzystasz, warto zapytać o opinie innych graczy na wybranym przez ciebie forum bukmacherskim – bo to pomoże Ci ustalić, czy ten rodzaj bonusu jest dla Ciebie odpowiedni. Warto jest też skorzystać z tych bonusów, które dopiero co zyskują na popularności, ponieważ te bonusy, które już są ,,rozpracowane” przez graczy, mogą nie stanowić satysfakcjonującej wygranej dla ciebie, ponieważ bukmacher zamknie te największe luki w swoim regulaminie do tego czasu.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *