Superpuchar Polski – Lech i Raków znów zagrają przeciwko sobie

W ubiegłym sezonie mecze pomiędzy Lechem Poznań i Rakowem Częstochowa były szczególnie interesujące. Oba zespoły do ostatnich kolejek walczyły o mistrzostwo kraju, a ponadto zmierzyły się przeciwko sobie w Pucharze Polski. Zwycięsko z wyścigu o mistrzostwo kraju wyszedł Lech Poznań, ale to Raków sięgnął po Puchar Polski. Już 9 lipca oba te zespoły powalczą o pierwsze trofeum nowego sezonu – o Superpuchar Polski. 

Lech z nowym trenerem i napiętym terminarzem

Chociaż ubiegły sezon Ekstraklasy zakończył się całkiem niedawno, w Poznaniu zmieniło się wiele. Ze względów osobistych z posady trenera zrezygnował Maciej Skorża. To ogromne osłabienie, biorąc pod uwagę, jak dobrze radził sobie Skorża w Kolejorzu. Do tego dochodzi niezwykle napięty grafik. Cztery dni przed meczem o Superpuchar Polski Lech zagra pierwszy mecz eliminacji o fazę grupową Ligi Mistrzów. Rywalem będzie bardzo solidny Karabach Agdam. Trzy dni po Superpucharze Lecha czeka bardzo trudny mecz wyjazdowy w Agdam, gdzie pogoda zdecydowanie nie rozpieszcza. Kolejne cztery dni i Lech rozegra swój mecz w nowym sezonie Ekstraklasy przeciwko Stali Mielec. 

Stabilna sytuacja Rakowa

W Częstochowie dzieje się dużo mniej i to na pewno nie martwi włodarzy klubu, jak i samych kibiców. Raków prawdopodobnie zatrzyma największe gwiazdy, a ponadto dokona kilku wzmocnień. Klub dalej będzie prowadzony przez marka Papszuna, czyli architekta ostatnich sukcesów. Serwis Legalbukmacher.pl zauważa, że stabilizacja w Częstochowie na pewno pomaga Rakowowi i to właśnie zdobywca Pucharu Polski jest w lepszej sytuacji przed meczem o Superpuchar. Patrząc na to, w jaki sposób rozwija się Raków i jak mądrze jest zarządzany, wiele polskich klubów mogłoby się od niego uczyć. Dwa wicemistrzostwa kraju w dwóch ostatnich sezonach to niezwykły wyczyn. Czy w kolejnym sezonie Raków powalczy o pełną pulę, a Papszun zrealizuje cel, jakim jest mistrzostwo kraju?

Lech – Raków. Nowy szlagier w polskim futbolu

Bardzo słaba dyspozycja Legii Warszawa w ubiegłym sezonie Ekstraklasy sprawiła, że to mecze pomiędzy Lechem Poznań i Rakowem Częstochowa wiodły prym. Po zdobyciu mistrzostwa w Poznaniu pozwolono sobie na wiele obraźliwych słów pod adresem Rakowa, co bardzo nie spodobało się kibicom. To gwarantuje naprawdę wielkie emocje i napiętą atmosferę na trybunach. Mecz o Superpuchar Polski zostanie rozegrany 9 lipca na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Portal ranking bukmacherski zauważa, że choć faworytem bukmacherów jest Lech Poznań, znacznie więcej argumentów na dzień dzisiejszy przemawia za Rakowem Częstochowa. 

Bukmacher

Bukmacher od lat dostarcza nam nowych newsów na temat promocji i bonusów do sportowych zakładów bukmacherskich. Opisuje tylko legalnych bukmacherów, którzy posiadają zezwolenia na dzialalność hazardową.

Zakłady sportowe online

Back to top button