Dlaczego nie opłaca się grać u nielegalnych bukmacherów?

Kilka lat temu na samowolny, Polski rynek bukmacherski spadła nowelizacja ustawy o grach losowych – która dosłownie wywróciła ten rynek do góry nogami. Oczywiście co poniektórzy postarali się o stosowną licencję wcześniej – ale kilku z nich oczywiście zaskoczyła. No i dlatego też koniec końców – nie mogą oni (legalnie) oferować zakładów wzajemnych na terenie naszego państwa. Dlatego też, dzisiaj pokażemy wam – jak rozpoznać nielegalne firmy bukmacherskie!

Dlaczego nie opłaca się grać u nielegalnych bukmacherów?

Nielegalni bukmacherzy

Firmy bukmacherskie – które są nielegalne w Polsce – nie uzyskały licencji naszego Ministerstwa Finansów na oferowanie zakładów bukmacherskich na terenie naszego kraju, jeśli chodzi o ich ,,nielegalność” – to są one legalne zarejestrowane w innym kraju (na przykład na Malcie) ale po prostu, wedle nowelizacji ustawy o grach losowych – nie otrzymały one jeszcze licencji od naszego MF – mimo wszystko oferują one zakłady bukmacherskie w Polskiej sieci, dlatego tak określane przez środowisko bukmacherskie, aby nacechować ich niedostosowanie się do naszego prawa, jednak w innych krajach typowanie u tych bukmacherów może być dozwolone.

sts online bonus bez depozytu
29 PLN za darmo w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Nowelizacja ustawy o grach losowych miała spowodować, że z polskiej sceny bukmacherskiej znikną wszystkie firmy ,,nielegalnie” oferujące zakłady bukmacherskie. Niektóre firmy takie jak na przykład bet365, opuściły Polskę, zostawiając swoim graczom tylko komunikat na swojej stronie internetowej.

Nowelizacja ustawy o grach losowych

Sposobem Polskiego Ministerstwa Finansów na nielegalnych bukmacherów miało być wprowadzenie nowelizacji zapisów do ustawy o grach hazardowych z 2009 roku. Nowe postanowienia zabroniły funkcjonowania nielicencjonowanych firm bukmacherskich i dopuszczają jedynie te, które uzyskały wydawaną przez Ministra Finansów licencję. Po wejściu w życie nowego prawa, na polskiej scenie bukmacherskiej zostało zaledwie kilku legalnych bukmacherów, a byli to tacy, którzy są zarejestrowani w Polsce, mają tu swoją siedzibę i odprowadzają podatki (STS, Fortuna). Wiadomo, jak fiskusowi nie zgadza się kasa, to wtedy trzeba ukrócić szarą strefę. Przykład? W 2017 roku oszacowano, że szara strefa osiągnęła poziom 90%, a więc z 7-8 miliardów złotych rocznie, pochodzących z zakładów bukmacherskich, zaledwie pół miliarda trafiało do fiskusa. Dlatego też, MF postanowiło ukrócić ten proceder, wprowadzając właśnie nowelizację ustawy o grach losowych.

Straty państwa

Firmy bukmacherskie zarejestrowane w Polsce, które uzyskały stosowną licencję Ministerstwa Finansów, zobowiązane są do odprowadzania na rzecz Państwa 12% podatku od każdego postawionego zakładu. Dodatkowo w przypadku uzyskania jednorazowej wygranej w kwocie wyższej niż 2280 zł, gracz musi zapłacić dodatkowe 10% podatku. Opodatkowanie firm bukmacherskich dało w 2017 roku wpływy do budżetu na poziomie 400 milionów zł. Dzięki tym pieniądzom państwo finansuje budowę dróg, ochronę zdrowia, itd. Osoby, które grają nielegalnie, oszukują państwo i powiększają zyski właścicieli podmiotów, które nie płacą w Polsce podatków, ponieważ są zarejestrowane w tzw. rajach podatkowych (Malta, Gibraltar). Dlatego też – jeśli grasz u nielegalnego bukmachera – przyczyniasz się do zubożenia naszego państwa.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher online

Polski bukmacher internetowy Noblebet jako nowe zakłady bukmacherskie w Polsce oferuje darmowe bonusy i promocje. Zakłady bez ryzyka, freebety to w Noblebet promocje, które otrzymasz bezpłatnie.

Zakłady sportowe online

Back to top button