Czy zbyt częsta gra w gry online jest niebezpieczna?

Gry komputerowe same w sobie są świetną formą rozrywki, umożliwiają one nawet na rozwój osobisty, bądź też odstresowanie się po ciężkim dniu. Jednakże niektóre osoby potrafią przesadzić, co więc dzieje się z człowiekiem, jeśli zbyt często gra w gry komputerowe?

Czy zbyt częsta gra w gry online jest niebezpieczna?

Zaburzenia snu

Jeśli nie potrafimy się odkleić od komputera chociażby na kilka godzin w ciągu dnia (nie liczymy tutaj oczywiście informatyków, bądź ludzi którzy pracują z komputerem) od naszej ulubionej gry, to pierwsza oznaka, że być może mamy ze sobą problem. Siedzenie przy grach komputerowych mimo wszystko potrafi zmęczyć nasz organizm na tyle, że po jakimś czasie po prostu trzeba odpocząć. Zazwyczaj jest to właśnie od razu pójście spać, czasami o czwartej nad ranem, czasami o dwunastej w południu. Po tygodniu takiego ,,życia” nasz organizm zaczyna wariować, i rozregulowuje się nam cykl snu, doprowadzenie później tego do normalnego stanu jest tym cięższe, im dłużej będziemy spędzać czas na graniu, bądź obstawianiu gier komputerowych.

sts online bonus bez depozytu
29 PLN za darmo w STS – Kod promocyjny na bonus: BETONLINE

Izolacja od rodziny i znajomych

Przy długotrwałych sesjach grania w gry komputerowe, jedyne na co ma czas osoba podejrzana o uzależnienie to podstawowe czynności życiowe (sen, jedzenie) oraz czasami (choć niestety nie zawsze) higienę osobistą. Po jakimś czasie, kontakty socjalne tej osoby przestaną być dostępne, z racji tego że dana osoba nie ma już czasu ,,na spotykanie się”. Niestety, żyjemy w społeczeństwie i aby przetrwać, musimy się komunikować z innymi ludźmi.

Depresja

Człowiek jest istotą stadną. Nieważne jak staralibyśmy się temu zaprzeczyć, nie uciekniemy od tego. Wiele osób, przebywających przez dłuższy czas w samotności, może się nabawić tej ciężkiej choroby psychicznej, i już z niej nawet nie wyjść do końca życia, ponieważ rozpoznanie w naszych czasach jest dość niepewne, na dodatek sposoby leczenia nie są zbyt skuteczne.

Problemy ze zdrowiem

Kolejnym problemem, który sygnalizuje już poważne problemy z naszym uzależnieniem od gier komputerowych, są już problemy zdrowotne. Mamy tu na myśli pękające naczynka w oczach, ból kręgosłupa, bóle mięśni i nadgarstków, nadwaga. Na tym etapie polecamy skierować się do specjalisty, ponieważ narażamy wtedy nasze zdrowie na poważne niebezpieczeństwo.

Jak pomóc takiej osobie?

Teoretycznie osoby postronne nie powinny się mieszać do życia takiej osoby, z racji tego że osoba która już nałogowo gra w gry sama powinna starać się to zmienić. Jednakże możemy jej przecież zasugerować, żeby na przykład przekuła swoją ogromną wiedzę o danej grze (po tylu godzinach gry na pewno ta osoba zna ją na wylot) na realne pieniądze. Mowa tu o obstawianiu zakładów na e-sport. Wystarczy, że taki człowiek zacznie obstawiać zakłady bukmacherskie na turnieje e-sportowe, a prawdopodobnie od razu zyska naprawdę spore sumy pieniędzy, bezproblemowo przewidując wyniki danego spotkania e-sportowego.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Bukmacher online

Polski bukmacher internetowy Noblebet jako nowe zakłady bukmacherskie w Polsce oferuje darmowe bonusy i promocje. Zakłady bez ryzyka, freebety to w Noblebet promocje, które otrzymasz bezpłatnie.

Zakłady sportowe online

Back to top button